Ogłoszenia parafialne – XXVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2023

Gościmy dzisiaj w naszej parafii przedstawicieli Fundacji Orla Straż. W czasie każdej mszy dadzą krótkie świadectwo o losie ofiar terroryzmu na Bliskim Wschodzie oraz możliwości niesienia im pomocy. Po każdej mszy będzie możliwość wsparcia ich działań ofiarą do puszek.

1. Obchodzimy dzisiaj XXIII Dzień Papieski, za tydzień przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za złożone ofiary.
    – w poniedziałek 16.10. – św. Jadwigi Śląskiej
    – we wtorek 17.10. – św. Ignacego Antiocheńskiego
    – w środę 18.10. – święto św. Łukasza Ewangelisty
    – w czwartek 19.10. – bł. ks. Jerzego Popiełuszki
    – w piątek 20.10 – św. Jana Kantego
  1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od godz. 18:30 i czwartek od godz. 16:00.
  1. 21 października organizujemy wyjazd na Kongres misyjny dzieci do Pelplina. Wyjazd o godz. 8:00, koszt 20 zł.
  1. Są kalendarze diecezjalne  na Nowy Rok, małe za 8 zł, duże za 15 zł.
  1. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału w dniach skupienia, które poprowadzi ks. Szymon Chamier Cieminski. Odbędą się one w dniach od 3 do 5 listopada 2023 roku w gmachu WSD. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych (uczniów szkół średnich, maturzystów i studentów) w rozeznaniu ich drogi życiowej. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny. Uczestnicy są proszeni o zabranie z sobą Pisma Świętego.
    Rozpoczęcie w piątek 3 listopada o godz. 18.00. Recepcja na furcie WSD będzie czynna od godz. 16.00. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.seminariumpelplin.pl.